Trendy

Trendy
13 stycznia 2020

Wege – gorący trend z przyszłością

Rozmowa z Pawłem Sakowskim, Menadżerem ds. Kluczowych Klientów

- W ostatnim czasie, przeglądając prasę branżową, najróżniejsze raporty z rynku spożywczego co chwila trafiamy na rady dla producentów i handlowców, aby w szczególny sposób pochylili się nad asortymentem skierowanym do wegetarian i wegan.

- Rzeczywiście ostatnio jest to temat wszechobecny. Pojawia się m.in. przede wszystkim w kontekście branży mięsnej i mleczarskiej, ale specjalne wymagania żywieniowe osób na diecie wykluczającej produkty zwierzęce są również wskazówką dla innych działów przemysłu spożywczego jak rozwijać i jak promować swoje produkty.

CZYTAJ DALEJ
Trendy
2 stycznia 2020

Karnawał – czas na przekąski!

Rozpoczynający się karnawał oznacza boom na sprzedaż wytrawnych przekąsek. Sprzedaż chipsów, krakersów, paluszków, orzeszków szybuje na poziom niespotykany w innych miesiącach.

CZYTAJ DALEJ
Trendy
29 lipca 2019

Gluten - TAK czy NIE???

Rozmowa z Agnieszką Noga, Kierownikiem Działu Rozwoju Środków Specjalnych

- Wśród najróżniejszych nowinek dotyczących zdrowego odżywiania bardzo modna jest ostatnio tendencja do unikania glutenu. Czym jest gluten?

- Gluten to białka występujące w ziarnach zbóż, w pszenicy, życie, pszenżycie oraz jęczmieniu. Jest on zbudowany z monomerowych grup gliadyny oraz polimerowych gluteiny.

CZYTAJ DALEJ
Trendy
27 maja 2019

Fleksitarianizm, czyli wege bez nacisku

Gdy w 2016 roku Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała Nawą Piramidę Żywieniową, oficjalnie zostało potwierdzone, że odpowiednio zbilansowana dieta roślinna służy zdrowiu na każdym etapie rozwoju człowieka.

CZYTAJ DALEJ