Z życia firmy

Z życia firmy
25 listopada 2020

Smaki Wikingów, czyli o eksporcie do Skandynawii

Rozmowa z Dawidem Marmajewskim, Key Account Managerem

- Jesteś odpowiedzialny za eksport na rynek północny. Są to przede wszystkim kraje skandynawskie?

- W 70 procentach skupiony jestem na krajach skandynawskich. W mniejszym zakresie obsługuję też niektóre kraje Europy zachodniej oraz klientów z obu Ameryk.
 

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
5 listopada 2020

Panele sensoryczne

Rozmowa z Aleksandrą Rudy, Specjalistką do spraw rozwoju mieszanek smakowych

- Panel Sensoryczny brzmi tajemniczo. Co to takiego jest?

- Panel sensoryczny to po prostu zespół oceniający. Jest to grupa osób o określonych predyspozycjach, charakteryzująca się wysoką wrażliwością sensoryczną. Ogólnie rzecz biorąc taki zespół przygotowany jest do oceny cech jakościowych produktu za pomocą zmysłów.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
5 października 2020

O marketingu, ale z dystansem

Rób to co kochasz a nigdy nie będziesz musiała pracować – to jest ostatnio często cytowane zdanie krążące w sieci, w różny sposób interpretowane i modyfikowane. Czy się z nim zgadzamy? Tak, choć oczywiście przerobimy je po swojemu: Rób to co kochasz, a będziesz się doskonale bawić swoją pracą!

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
4 sierpnia 2020

#Gaszyn Challenge - czyli Promar dla Hani!

Wszystko zaczęło się 18 maja 2020 gdy strażak z OSP Gaszyn, druh Marcin Topór umieścił w sieci swój filmik, w którym nominował do challengu i wzywał do wpłat na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
6 kwietnia 2020

Drobne, ale bardzo ważne

Rozmowa z Izabelą Seweryn, Liderem Wydziału Produkcji Próbek

- Promar jest firmą obsługującą największe zakłady z branży spożywczej. Transporty wyjeżdżające do klientów mierzone są tonami. Ale wśród wielu działów i pionów ukryty jest jeden o zupełnie innym charakterze.

- Tak to prawda. Jesteśmy Wydziałem Produkcji Próbek – jak sama nazwa wskazuje, operujemy zupełnie innymi ilościami. Maksymalna wielkość partii produkowana w naszym wydziale to 20 kg.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
23 marca 2020

Koronawirus nie ma wpływu na żywność

Rozmowa z Moniką Czerwińską, Dyrektorem Pionu Jakości.

- Od kilku tygodni zmagamy się z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Jak wygląda zarządzanie firmą spożywczą w tym czasie?

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
27 stycznia 2020

Certyfikat BIO

Rozmowa z Anną Kajser, Zastępcą Pełnomocnika ds. Jakości, Audytorem

- W ostatnich miesiącach 2019 Promar uzyskał nowy typ certyfikatu?

- Tak, rzeczywiście, od połowy października możemy legitymować się certyfikatem BIO wystawionym dla trzech produktów z grupy panierów.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
17 stycznia 2020

Duża zmiana, stałe wartości! Promar i Promatec

Wywiad z Prezesami Andrzejem Marchewką i Pawłem Świerkulą

Promar w zeszłym roku świętował 30-lecie istnienia. Wkracza w kolejna dekadę jako firma prężnie działająca, powszechnie znana w branży spożywczej. Informacje dotyczące planowanego podziału firmy w styczniu 2020 budzą duże zdziwienie. W dobie konsolidacji, fuzji i tendencji do łączenia, Wy robicie coś dokładnie odwrotnego!

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
17 grudnia 2019

Święta pachnące cynamonem!

Święta Bożego Narodzenia i Wigilia to niepowtarzalne zapachy i aromaty. W każdym polskim domu na stołach w czasie wieczerzy i świątecznych obiadów pojawia się stały zestaw tradycyjnych potraw.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
18 października 2019

Wróciliśmy z Rejsu ze Smakiem!

Seminarium Rejs ze Smakiem skierowane do działów rozwoju smaku i technologów firm działających w branży rybnej odbyło się w niezwykłym miejscu. Krzyżacki Zamek Gniew którego budowę rozpoczęto w 1200 roku przeszedł metamorfozę i dziś jest nowoczesnym Centrum Konferencyjno Hotelowym.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
20 września 2019

Jubileusz 30-lecia PROMAR

Przez cały rok 2019 świętujemy 30-lecie Promaru. Z tej okazji od stycznia braliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych. Teraz przyszedł czas na zrobienie czegoś miłego dla siebie samych!

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
5 września 2019

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod Akademię Smaku w Zawierciu

3 września w Zawierciu w Promarze odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowania Kamienia Węgielnego pod Akademię Smaku.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
30 sierpnia 2019

Silosy w Zawierciu

Rozmowa z Moniką Kuc, Dyrektorem Produkcji w Promar.


- Najnowsza inwestycja Promar to uruchomienie systemu silosowego – do czego on służy w codziennej produkcji? 
- System silosowy to tak naprawdę magazynowanie i transportowanie surowców z magazynu na produkcję. 

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
22 sierpnia 2019

Co robi kucharz?

Rozmowa z Kamilem Morkiszem, Kucharzem w Promar

- Rola Kucharza w firmie produkującej przyprawy oraz maszyny dla przemysłu spożywczego jest nie do przecenienia. To Ty dysponując swoją wiedzą i doświadczeniem musisz przetestować produkty tak, jak będzie to robił zakład produkcyjny lub wręcz klient końcowy.

- Na co dzień jestem odpowiedzialny za testowanie tego co wychodzi z laboratoriów działu R&D. Zadania, które do mnie spływają dotyczą produktów, które wg planów maja stać się przebojem na półkach sklepowych. Muszę więc być na bieżąco z obowiązującymi trendami rynkowymi, z aktualnymi modami dietetycznymi, z blogami i trendsetterami.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
17 lipca 2019

System zarządzania czystością

Rozmowa z Anną Czech, Koordynatorem ds. Utrzymania Czystości

W firmie produkcyjnej z branży spożywczej kwestia czystości i higieny produkcji jest sprawą absolutnie priorytetową.

Jako klienci, stojąc przy półce sklepowej i czytając etykietę, zastanawiamy się czy produkt jest bezpieczny do spożycia, jak przebiega jego proces produkcyjny i czy jest zachowywana czystość. Gwarantują nam to certyfikaty ustanawiające odpowiednie restrykcyjne standardy.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
11 czerwca 2019

XVI Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w Tenisie Ziemnym Promar Open 2019

W ostatni weekend 8-9 czerwca 2019 Promar miał niezwykłą przyjemność być gospodarzem Turnieju Tenisowego Promar Open. Już po raz 16ty gościliśmy w Olsztynie przedstawicieli całej branży spożywczej.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
23 kwietnia 2019

Akcje Charytatywne w Wielkim Tygodniu!

Promar w tym roku świętuje swój jubileusz. Z okazji 30-lecia istnienia, przez cały 2019 rok bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych. W styczniu wspieraliśmy WOŚP – przekazaliśmy na licytację kolekcję serduszek i medali z lat 2004-2018 o wartości ponad 175 tysięcy, wylicytowaliśmy kolejne serduszka inaugurując nową kolekcję, zbieraliśmy środki do skarbonek we wszystkich oddziałach. Teraz, z okazji Świąt Wielkanocnych przyszła pora na kolejne działania!

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
16 kwietnia 2019

Możliwości Centrum Aplikacyjnego Promar

Rozmowa z Aldoną Kwiecień – Kierownikiem Działu Rozwoju Technologii Żywności.

Czym jest Centrum Aplikacyjne? Z czego wynika jego istotność?

W największym uproszeniu to nasz własny zakład produkcyjny „w pigułce”. Dążymy w nim do wiernego odzwierciedlenia warunków panujących w jego większych odpowiednikach. Specyfika działalności oraz standardy Promar wymagają 100% pewności co do właściwości produktów oferowanych klientom.

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
19 marca 2019

XVI Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w Tenisie Ziemnym

Do kolejnej edycji Promar Open pozostało 80 dni! To będą już XVI Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w Tenisie Ziemnym!  

CZYTAJ DALEJ
Z życia firmy
25 stycznia 2019

Dział Rzemiosło

Rozmowa z Robertem Paluszczakiem, Managerem Sprzedaży w Promar

Najmłodszą sekcją w strukturach Promar jest dział Rzemiosło. Jaka jest historia jego powołania?

Pomysł na Rzemiosło przywiózł prezes Andrzej Marchewka z jednego ze swoich wyjazdów do Europy Zachodniej. Uderzyła go tam troska, z jaką mieszkańcy dbają o małe, lokalne często rodzinne zakłady spożywcze. Z jaką uwagą traktują tradycję i miejscowy wymiar biznesu. Taka troska wobec małych firm, otworzyła nam oczy na ogromny potencjał tego segmentu, niedocenianego na naszym polskim rynku.

CZYTAJ DALEJ