Niezapomniane emocje, sportowa pasja i duch rywalizacji wypełniły korty podczas XVIII Mistrzostw Polski Branży Spożywczej w Tenisie Ziemnym. Tegoroczny Turniej Tenisowy PROMAR OPEN odbył się w dniach 17 i 18 czerwca 2023 r. w malowniczej Ostródzie pod patronatem firmy PROMAR. 

Ostróda ma szczególne znaczenie w historii naszego turnieju, ponieważ właśnie tutaj miały miejsce pierwsze edycje imprezy. Minione zawody przyciągnęły wielu zawodników, którzy ponownie walczyli o trofeum Prezesa Indykpolu. Zawody rozegraliśmy na starannie przygotowanych kortach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. 

Tegoroczna edycja PROMAR OPEN połączyła aż trzy pokolenia w jednym miejscu. Imprezę otworzył Pan Prezes Andrzej Marchewka, wraz ze swymi dziećmi i wnukami. Wszystkich licznie przybyłych gości serdecznie i ciepło przywitał także Zastępca Burmistrza Ostródy - Pan Zenon Kastrau.

Mistrzostwa prowadzone były w sześciu kategoriach, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w grze singlowej i deblowej. Już na samym początku turnieju było wiadomo, że rywalizacja będzie dynamiczna, a emocje sięgną zenitu.

Pierwszy dzień zawodów upłynął pod znakiem eliminacji, podczas których nie zabrakło przyjacielskich gestów i rozmów. Czas oczekiwania na kolejne pojedynki mijał w miłej atmosferze rodzinnego pikniku. O radosną atmosferę na kortach zadbali najmłodsi - dzieci i wnuczęta naszych tenisistów i zaproszonych gości, którzy stanęli na wysokości zadania i dzielnie dopingowali zawodników podczas Mistrzostw.  To właśnie beztroski śmiech i energetyczne okrzyki naszych małych-wielkich kibiców dodawały skrzydeł wszystkim graczom i tworzyły niezwykle ciepły i rodzinny klimat wydarzenia. 

W sobotni wieczór spotkaliśmy się na uroczystej kolacji w sali bankietowej Hotelu Willa Port w Ostródzie, zaś w niedzielę odbył się półfinał oraz finał turnieju. Turniej Mistrzowski został rozegrany pod czujnym okiem sędziów zawodowych - Ryszarda Fleszara oraz Tomasza Warownego. 

Zwycięzcą tegorocznych zawodów została firma MIKSTER Sp. z o.o,
zdobywając już po raz drugi Puchar Przechodni dla najlepszej drużyny.
Serdecznie gratulujemy!


Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w Tenisie Ziemnym to już tradycja, która każdego roku przyciąga rzeszę pasjonatów tenisa z całego kraju i integruje branżę spożywczą. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 90 zawodników i kibiców. Obecność trzech pokoleń na PROMAR OPEN podkreśla także znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowego stylu życia na każdym jego etapie. Ponadto pokazuje, że Mistrzostwa są doskonałą okazją do budowania więzi rodzinnych i przekazywania sportowych pasji z pokolenia na pokolenie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. 

 

 

 

udostępnij udostępnijCZYTAJ RÓWNIEŻ