Czy można połączyć sportową rywalizację ze szczytnym celem? Oczywiście, że TAK! Taki właśnie jest cel Poland Business Run - biznesowej sztafety charytatywnej, w której wzięliśmy udział 3 września w Krakowie na Błoniach. Była to już 12. edycja tego magicznego wydarzenia.

Gotowi? START! 
Nasza firmowa drużyna - PRORUNNERSI, podjęła wyzwanie i po raz pierwszy stanęła na starcie razem z 9000 biegaczami z 1800 zespołów, którzy zgromadzili się w Krakowie. Jednak bieg miał miejsce w całej Polsce, a nawet poza jej granicami, co umożliwiła dedykowana aplikacja. Virtual Run (tak nazywamy uczestników biegających z wykorzystaniem aplikacji) to aż 27 445 osób. Łącznie na wydarzenie zapisało się 36 445 biegaczy. Każdy z nas pokonał dystans 4 kilometrów, pamiętając, że każdy pokonany metr trasy jest jednocześnie krokiem wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy w codziennych wyzwaniach. 

Więcej niż bieg.
Poland Business Run to nie tylko bieg integrujący firmy. To również ogromna dawka empatii i działania na rzecz innych. Już od wielu lat, dzięki środkom pozyskiwanym z zapisów drużyn, wydarzenie wspiera osoby z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Historie beneficjentów są największym motorem napędzającym wszystkie drużyny, które biegną by pomóc w zdobyciu protez, wózków i rehabilitacji. 

Prawdziwe historie.
W tegorocznej edycji skupiamy się na 23 niezwykłych beneficjentach. To osoby poruszające się na wózkach, korzystające z protez oraz kobiety walczące z rakiem piersi.
Najmłodszym z nich jest dziewięcioletni Edgar z Małopolski, który od pięciu lat pokonuje przewlekłe zapalenie szpiku i kości, marząc o samodzielnym chodzeniu i jeździe na rowerze. Drugą bohaterką jest Pani Patrycja z Wrocławia, która od 2018 roku stawia czoła raku piersi, przeszła mastektomię i nadal emanuje siłą, determinacją i pozytywnym podejściem do życia.

Jednak każdy z 23 beneficjentów to inspirująca historia walki i niezłomnej woli.
To właśnie ich historie sprawiają, że bieg staje się czymś więcej niż tylko sportowym wydarzeniem. To także wyraz solidarności i wsparcia. 

W PROMAR jesteśmy zgranym zespołem także poza naszymi murami, a nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie, daje jeszcze większą radość z osiągniętego celu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i włączyć się w tę piękną misję niesienia pomocy tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Poland Business Run!

 

 

udostępnij udostępnij


CZYTAJ RÓWNIEŻ