Cieszymy się że będąc wieloletnim członkiem Stowarzyszenia, mieliśmy ten zaszczyt uczestniczenia w tak wspaniałym Jubileuszu 100- lecia istnienia Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Dziesięć dekad bogatej historii działalności to niewątpliwie bardzo duży wkład w rozwój przetwórstwa mięsnego w Polsce.
To dzięki między innymi działalności Stowarzyszenia polska żywność cieszy się tak dużym uznaniem na rynku polskim i zagranicznym. 

Jesteśmy dumni, że możemy być członkami tak zasłużonego dla Polski Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej  oraz aktywnie uczestniczyć w jego sukcesach.


Poniżej przedstawiamy reportaż Pani redaktor  Bożeny Skarżyńskiej:
Uroczysta Gala 100-lecia Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP odbyła się 23 września. Na jej miejsce wybrano jedną z krzyżackich twierdz – Zamek w Gniewie. Jego wspaniałe wnętrza, którym świetność przywrócili właściciele firmy POLMLEK, gościły ponad 140 osób z firmy stowarzyszonych i wspierających SRW RP.
Zanim armatni wystrzał ogłosił początek Jubileuszowej Gali i biesiadę na zamkowym dziedzińcu, uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w otwartym walnym zebraniu Stowarzyszenia oraz w Konferencji Jubileuszowej pod hasłem: „Sytuacja obecna oraz perspektywy rozwoju branży mięsnej w Polsce”. W panelu dyskusyjnym udział wzięli: poseł Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa przy Prezydencie RP; wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski; Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR; Janusz Walczak, przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego; Dariusz Niebieszczański, przewodniczący Rady Krajowej SRW RP; Zbigniew Nowak, prezes Honorowy SRW RP; Jacek Marcinkowski, prezes honorowy SRW RP.
Dla uczestników rocznicowego spotkania przygotowano wiele atrakcji. Był to m.in. pokaz umiejętności rycerzy rezydujących na Zamku w Gniewie oraz koncert zespołu Omen Band.

 
Źródło: http://www.srw.org.pl/aktualnosci/100-lecie-srw-rp
fot.: srw.org.pl

 

 

udostępnij udostępnij


CZYTAJ RÓWNIEŻ