Znaczenie aktywności sportowej jest Promarze od zawsze bardzo mocno podkreślane. Na różnych poziomach działalności organizacji i przy różnych okazjach.

Każdy z pracowników może bezpłatnie korzystać z karty FitProfit. Przy okazji wyjazdów integracyjnych cała firma lub poszczególne działy miały okazję współzawodniczyć w różnych rywalizacjach sportowych. Na terenie zakładu w Zawierciu funkcjonuje boisko do koszykówki, a grupa pracowników stworzyła amatorską drużynę piłkarską. Indywidualnie startujemy w biegach ulicznych, przełajowych, triathlonie, kolarstwie, MTB, wspinamy się na góry, skaczemy ze spadochronem i uprawiamy mnóstwo innych dyscyplin.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem sportowym organizowanym przez Promar był bez wątpienia Promar Open – turniej tenisowy, który doczekał się aż 16 edycji! Bliski związek Promaru z tenisem to również wsparcie sponsorskie jakiego Promar udzielał młodemu zawodnikowi TMTC Piaseczno Maksowi Kaśnikowskiemu. W wyniku dokonanego podziału firmy na dwie organizacje Promar i Promatec, przywilej organizacji Promar Open i kontrakt sponsorski z Maksem pozostał w kwestii Promatecu.

Promar w swojej aktualnej misji podkreśla znaczenie współpracy, radości, energii. Dlatego też odchodząc od dyscypliny indywidualnej i elitarnej zwrócił się ku młodzieżowej piłce nożnej, w której można odnaleźć wszystko to co jest bliskie naszemu sercu. Wykorzystując coraz silniejszy związek z Zawierciem, postanowił, że od 2021 będzie wspierał lokalny klub sportowy Akademię KP Warta Zawiercie w którym trenuje prawie 200 młodych zawodników. Zaimponował nam szereg planów i inicjatyw powiązanych z regionem skierowanych do dzieci i młodzieży.

Podczas Turnieju Mikołajkowego Warta Cup Zawiercie 2020 Rafał Klama, Dyrektor Finansowy PROMAR oraz Dawid Zawrin, Prezes KP Warta Zawiercie podpisali umowę współpracy.

udostępnij udostępnij


CZYTAJ RÓWNIEŻ