Nowości w dodatkach dla żywności

Nowości w dodatkach dla żywności
18 marca 2019

PROAROMA – marka smaków i aromatów

Druga część rozmowy z Anną Płachetką Kierownikiem Działu Rozwoju Smaków w Promar

Skąd wziął się pomysł na markę Proaroma? Jaka jest jej idea?

Naszym zdaniem żywność powinna sprawiać przyjemność a nie tylko dostarczać składniki pokarmowe. Może to być wspaniałe doświadczenie angażujące wszystkie zmysły. Nie przez przypadek mówi się, że „jemy oczami”.

Obecnie potrafimy zrobić bardzo wiele, żeby uatrakcyjnić jedzenie. I na tym właśnie skupia się Proaroma: żeby „ubrać” produkt w smak, jeść z chęcią, rozkoszować się każdym kęsem – nadawać życiu smak J

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
11 marca 2019

Kriomielenie

Rozmowa z Marcinem Marmajewskim – Dyrektorem handlowym  i Product Managerem w firmie Promar.

Czy mógłbyś nam wyjaśnić czym jest technologia kriomielenia?

Kriomielenie jest technologią mielenia w niskich temperaturach. Aby uzyskać niską temperaturę mielenia należy zastosować odpowiedni czynnik chłodniczy, jakim może być ciekły azot albo dwutlenek węgla. Podstawowym celem tej metody mielenia, jest zatrzymanie w produkcie mielonym jak największej ilości substancji lotnych. Tradycyjna technika mielenia powoduje wydzielanie dużej ilości ciepła, a co za tym idzie utratę sporej ilości olejków eterycznych. A przecież zależy nam na zachowaniu jak najbogatszego aromatu w mielonych ziołach i przyprawach.

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
25 lutego 2019

Świat zapachów - rzeczywistość z mnóstwem niespodzianek

Jeśli, tak jak my, jesteście fanami serii „Chefs table”, doskonale pamiętacie jak Grant Achatz bawi się w Alinea wrażeniami swoich gości. Tu nic nie jest tym czym się wydaje – coś co wygląda jak pomidor jest truskawką i na odwrót. Czysta iluzja! Grant ma w tym istotne ułatwienie…

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
15 lutego 2019

Saszetkowanie

Rozmowa z Radosławem Sychem, Product Managerem ds. Saszetkowania w Promar

Zakład produkcyjny sprzedający dodatki do żywności dla przemysłu spożywczego kojarzy się z dużymi zamówieniami i zbiorczymi, wielokilogramowymi opakowaniami.

Tak, to prawda. Większość naszej produkcji pakowana jest w opakowania, od około pół kilograma wzwyż, aż do 25 kg. Mamy szereg linii pakujących, które w ciągu doby pakują kilkadziesiąt ton mieszanek.

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
21 stycznia 2019

Kto stoi za smakiem?

Rozmowa z Anną Płachetką Kierownikiem Działu Rozwoju Smaków Promar.

Zawód kreatora smaku posiada w sobie coś z magii. W strukturze firm działy R&D chronione są wieloma zabezpieczeniami, co tylko pogłębia ciekawość. Kim jest osoba tworząca „smaki”?

Najczęściej pasjonatem. Dobrze, jeśli posiada wykształcenie kierunkowe związane z żywnością, ale nie koniecznie. Wiedza technologiczna daje większą świadomość procesów jakie zachodzą w żywności. Już niejednokrotnie przekonałam się jednak, że działa ona tylko w połączeniu z intuicją kulinarną i głodem wiedzy. I to te cechy decydują o sukcesie w zawodzie.

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
17 grudnia 2018

Technologia MIM czyli „Meat in meat”

Rozmowa z Marcinem Marmajewskim – Dyrektorem handlowym  i Product Managerem w firmie Promar.

Jedną z wiodących marek produkowanych przez Promar jest marka PROMASOL.

- Marka Promasol to bardzo obszerne zagadnienie.  Obejmuję ona wszystkie preparaty funkcjonalne używane do produkcji solanek nastrzykowych i zalewowych skierowanych głównie  dla przemysłu mięsnego oraz rybnego. Nasza wiedza,  doświadczenie oraz zespół wyspecjalizowanych pracowników działających w Pionie R&D i Pionie handlowym powodują, iż marka PROMASOL cały czas się rozwija, ewoluuje. Dobrym przykładem mogą być preparaty stosowane do nastrzyku technologią MIM, które pokazują jak na przestrzeni dekady zmieniła się ta technologia.

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
4 grudnia 2018

Przyprawy sterylizowane

Rozmowa z Dominiką Gawłowicz-Cebula, Specjalistą w Dziale Rozwoju Smaków

- Co jest podstawą dobrego smaku?

- Przyprawy jako naturalne surowce roślinne, bogate w wyrazisty smak i aromat odgrywają ważną rolę w kompozycji gotowego produktu. Walory wizualne oraz smakowo-zapachowe są zatem bardzo istotne, natomiast podstawą jest żywność bezpieczna dla konsumenta.

CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
1 października 2018

Grillowe szaleństwa 2019

Soczysta karkówka, kiełbaska z chrupiącą skórką, szaszłyk z dodatkiem warzyw – w Polsce uwielbiamy grillować i z przyjemnością oddajemy się temu zajęciu w wolne wiosenne i letnie wieczory. Oczywiście, nie ma pysznych dań z grilla bez odpowiednich przypraw i marynat, dlatego w Promar ciągle kreujemy nowe smaki, które podbijają naturalny smak mięsa i dopieszczają najbardziej wymagające podniebienia.
CZYTAJ DALEJ
Nowości w dodatkach dla żywności
1 października 2018

Kebab - za co kochają go Polacy?

Dla Polaków jedzenie jest formą podróżowania. Jedząc pizzę, przenosimy się do Włoch, zamawiając placki z gulaszem, czujemy się jak na Węgrzech, sushi to dla nas forma odkrywania kultury japońskiej, a burgery nieodłącznie kojarzą się nam z Ameryką. Na liście najpopularniejszych dań na kulinarnej mapie Polaków trzeba wspomnieć jeszcze jeden przysmak: kebab.

CZYTAJ DALEJ